Dlaczego zachorowałam, zachorowałem na półpasiec?Przyczyną półpaśca są konflikty związane z brudem fizycznym lub symbolicznym.
Półpasiec to choroba, która dotyka naskórka, ale powstaje tylko na skutek konfliktu dotykającego wcześniej skóry właściwej. To efekt pracy wirusów naprawiających wcześniejsze szkody. Reaguje na konflikty związane z brudem fizycznym lub symbolicznym. Ja sam się pobrudziłem albo ktoś mnie pobrudził. Dlaczego zachorowałam, zachorowałem na półpasiec?
W fazie aktywnej tworzą się zgrubienia skóry właściwej. Tuż po rozwiązaniu konfliktu następuje stan zapalny z obrzękiem. To bardzo napręża skórę właściwą i jest to tak bolesne, jakby skóra miała zaraz popękać i porozrywać się. W reakcji na naprężenie tej głębokiej warstwy skóry właściwej, napręża się też naskórek pokrywający to miejsce. Pojawiają się wirusy niezbędne do regeneracji naskórka.
Kiedy konflikt wybucha jest bardzo zajmujący dla chorego, potem może przejść w stan obniżenia natężenia. Po włączeniu fazy naprawczej tak samo, na początku jest ona bardzo intensywna. Obrzęk pojawia się bardzo nagle a potem powoli się uspokaja i kończy. Przy półpaścu trzeba zwrócić więc uwagę na coś, co zdarzyło się jakiś czas wcześniej. Bo tylko początek tego zdarzenia bardzo nas zajmował, potem faza aktywna przeszłą w uśpienie. A po rozwiązaniu skóra wybucha nagle i wydaje się, że bez powodu.
Dlaczego zachorowałem na półpasiec? Przykład mężczyzny, który długo żył samotnie
Weźmy przykład – mężczyzna 50 lat długo żył samotnie. Po pewnym czasie poznał kobietę, zakochali się, ona wprowadziła się do niego. Oboje lubili alkohol, ale on nie zauważył, że ona jest alkoholiczką. Pewnego dnia zniknęła. On przestraszony, spanikowany, szuka jej wszędzie. W końcu jej telefon odbiera inny mężczyzna, a w tle słychać orgię i jej jęki. W tym momencie nasz bohater pomyślał z obrzydzeniem, że jak on mógł z taką kobietą. Po miesiącu kiedy zjawiła się a on oddał jej już wszystkie rzeczy, które miała w jego mieszkaniu, dostał okropnego półpaśca.
Dlaczego zachorowałam na półpaśca? Przykład kobiety z religijnej rodziny
Inna kobieta z półpaścem – bardzo religijna rodzina, ciągle czekają na karę boską za wszystko. Kiedy ich córka miała 11 lat matka zabroniła jej zbliżania się do chłopców. Wiedziała dobrze czym grożą takie zbliżenia, bo w wieku 18 lat sama była już po trzech aborcjach. Córka znalazła więc inny sposób. Uznała, że jeśli nie może być z chłopcami to będzie z dziewczynami. Polubiła być lesbijką. Kiedy matka dowiedziała się o tym, dostała półpaśca wzdłuż całych rąk i na klatce piersiowej. Czyli w miejscach, gdzie dotykała „tę obrzydliwą, brudną” córkę lesbijkę.
Inne dziecko przypłaciło półpaścem na twarzy pocałunek swojego śmierdzącego i brudnego ojca alkoholika.
Pęcherze i pęcherzyki pojawiają się jako zmiana wtórna w licznych, niezwiązanych ze sobą stanach chorobowych np. w zakażeniu wirusem herpres, w gąbczastym zapaleniu skóry. Źródło: Robbins PATOLOGIA 2. wydanie, V.Kumar, A.K. Abbas, Jon C.Aster |
Chcesz wiedzieć więcej?
Jak uzdrowić nieuleczalne choroby i rozwiązać nierozwiązywalne konflikty? Przeczytaj „Mapę Życia” – książkę, w której opisuję, jak pracuję i w jakich przypadkach pomogłam.